Projekt „Art. 183 KSH” 

 

Zgon wspólnika jest jednym z tych zdarzeń, które mogą pociągać za sobą szereg konsekwencji, nie tylko organizacyjnych ale i finansowych. Kodeks Spółek Handlowych przewiduje w jaki sposób ma się zachować spółka w obliczu takiego zdarzenia. Ubezpieczenie ryzyka poniesienia przez spółkę wysokich kosztów związanych z wypłatą spadkobiercom równowartości udziałów wspólnika, jest sposobem na zapewnienie 100% wypłacalności spółki w chwili, kiedy ziści się takie zagrożenie.

 

Oferujemy naszym klientom autorskie, kompletne, jedyne takie na rynku ubezpieczeniowym rozwiązanie, którego celem jest zapełnienie luki jaka powstaje w umowach spółek, gdzie w oparciu o Art. 183 § 1 KSH, wyklucza się możliwość wstąpienia spadkobierców zmarłego wspólnika do spółki, lub zachodzi konieczność wypłaty spadkobiercom równowartości udziałów zmarłego.

 

Projekt jest dedykowany nie tylko tym, którzy opracowują umowy spółek, ale również samym spółkom. Nie ma tutaj znaczenia czy jest to spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, spółka jawna, partnerska czy komandytowa. Proszę przeczytać Folder projektu.

 

Sposób, termin oraz to, jakie zastosujemy procedury, ustalimy z Państwem indywidualnie. Proszę skorzystać z formularza kontaktowego poniżej.

W Projekcie „Art. 183 KSH” współpracujemy z renomowanymi kancelariami prawniczymi.

AVAL – CONSULT GDAŃSK

 

Kancelaria radców prawnych i adwokatów

Serwis Aval-Consult

WARSZAWA, KRAKÓW, WROCŁAW

Porozumienie z kancelariami w trakcie negocjacji

www……

POZNAŃ,
SZCZECIN

Porozumienie z kancelariami w trakcie negocjacji.

www……

ŁÓDŹ, LUBLIN, RZESZÓW

Porozumienie z kancelariami w trakcie negocjacji.

www……

KATOWICE,
OPOLE

Porozumienie z kancelariami w trakcie negocjacji.

www……

TORUŃ,ZIELONA GÓRA, KIELCE

Porozumienie z kancelariami w trakcie negocjacji.

www……

+
+