Ubezpiecz swój zegarek – dowiedz się dlaczego warto to zrobić!

Posted on

Zegarki od dawna przestały służyć tylko do sprawdzania godziny, te czasy minęły bezpowrotnie i teraz zaliczane są do biżuterii. Przez to, że te bardziej luksusowe i prestiżowe zegarki potrafią kosztować kilka, bądź nawet kilkanaście tysięcy złotych – ludzie sięgają po specjalne ubezpieczenia. Przy tak drogim zakupie ubezpieczenie jest dość przydatne i na pewno dzięki niemu będziemy mieli spokojniejszą głowę. Z tego artykułu dowiesz się jak to zrobić, oraz dlaczego jest to przydatne.

Gdzie ubezpieczyć zegarek?

Zegarki od dawna przestały służyć tylko do sprawdzania godziny, te czasy minęły bezpowrotnie i teraz zaliczane są do biżuterii

Większość sklepów, które sprzedają ten rodzaj biżuterii mają wraz z zakupem opcję ubezpieczenia. Takie indywidualne ubezpieczenie, nie zawsze jest jednak dostępne. Więc co robić, gdy sklep nie ma zapewnionego ubezpieczenia produktu?

Rzeczy, takie jak biżuteria, czyli także nasze zegarki, ubezpieczyć można wraz z polisą mieszkaniową, jako nieruchomości domowe, bądź przedmiot wartościowy.

Istnieje również opcja dla właścicieli firm, które sprzedają takie zegarki, ale jest to bardzo mało spotykane. W takim wypadku można ubezpieczyć naszą biżuterię jako mienie firmowe.

Od jakich zdarzeń można ubezpieczyć zegarek?

W ramach różnego rodzaju ubezpieczeń, istnieje wiele rzeczy i zdarzeń, od których można ubezpieczyć zegarek

W ramach różnego rodzaju ubezpieczeń, istnieje wiele rzeczy i zdarzeń, od których można ubezpieczyć zegarek. W polisie mieszkaniowej jest to na przykład ten sam rodzaj ubezpieczenia, co na mury i elementy stałe. Jeżeli w naszej polisie mieszkaniowej znajduje się np. 15 ryzyk, przed którymi ubezpieczenia chroni, tak samo wyglądało to będzie w przypadku naszego zegarka. Każdą polisę można poszerzyć, kupując dodatkowe zabezpieczenia i dodatki. Będąc właścicielem zegarka warto wykupić następujące dodatki :

   • Kradzież z włamaniem – zabezpiecza nas tylko wtedy, gdy złodzieje zostawią wyraźny ślad po włamaniu do domu.
   • Kradzież zwykła – zabezpiecza nas również w przypadku, gdzie złodzieje nie zostawią żadnych śladów włamania.
   • Rabunek – odnosi się do miejsc publicznych, gdy złodziej chce nas okraść używając do tego np. siły, bądź gróźb.
   • Powódź – ubezpieczenie na wypadek zalania naszego całego mienia, bądź podtopień.


Ubezpieczenia zegarków w porównaniu z tym, ile pieniędzy możemy stracić, w przypadku podtopienia mienia, bądź kradzieży – jest bardzo znikome. Koszt takiego zabezpieczenia się przed zdarzeniami, na które nie mamy wpływu to kwota rzędu 200 – 700 zł, w zależności ile nasz zegarek kosztował oraz jaki to procent mienia domowego. W porównaniu z ceną naszej biżuterii jest to mało znacząca kwota i warto o czymś takim pomyśleć, żeby zabezpieczyć się na przyszłość i uniknąć przykrych sytuacji.