Ubezpieczenia zegarków – o czym warto pamiętać?

Posted on

Wśród najczęściej kradzionych przedmiotów można wymienić obok nowoczesnych urządzeń elektronicznych i luksusowej biżuterii, wysokiej jakości zegarki. Z tego względu są one przede wszystkim ubezpieczone od takich sytuacji jak zarówno kradzież zwykła i z włamaniem oraz rabunek. Zakres polisy ubezpieczeniowej może być oczywiście znacznie szerszy. Może ona dotyczyć również różnego rodzaju zdarzeń losowych takich, jak m.in. pożar, powódź, czy huragan. Ubezpieczenie sprzętu w ramach polisy firmowej może dotyczyć dodatkowo uszkodzeń przedmiotu dokonanych przez pracownika firmy zajmującej się sprzedażą zegarków. Najczęściej przedmiot ten jest objęty ochroną ubezpieczeniową jedynie w sytuacji, w której znajduje się on w miejscu zamieszkania. Mimo to istnieje możliwość wykupienia ubezpieczenia ruchomości poza domem. W zależności od wybranego zakresu terytorialnego może ono obejmować całą Polskę, a nawet świat. W przypadku tego wariantu zegarek może być objęty ubezpieczeniem, gdy jest noszony poza domem lub transportowany do innego miejsca. Niezależnie od rodzaju ryzyka do uszkodzenia w żadnym wypadku nie może dojść w wyniku umyślnego działania.

W jaki sposób można ubezpieczyć zegarek?

Osoby nabywające nowy drogi zegarek chętnie decydują się również na wykupienie ubezpieczenia podczas dokonywanego zakupu. Jest to możliwe dzięki zawarciu umowy przez daną firmę z towarzystwem ubezpieczeniowym, u którego klient może ubezpieczyć zakupione mienie.

Wśród najczęściej kradzionych przedmiotów można wymienić obok nowoczesnych urządzeń elektronicznych i luksusowej biżuterii, wysokiej jakości zegarki

Ubezpieczenie zegarka w formie przedmiotu wartościowego

Konsumenci, którzy zainwestowali w luksusowy model o wartości rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych, mogą z kolei zdecydować się na ubezpieczenie go, jako mienia luksusowego. W tym wypadku zegarek w polisie mieszkaniowej jest klasyfikowany jako przedmiot wartościowy. Należy pamiętać, że w tej sytuacji wymagane będzie wcześniejsze dokonanie wyceny przez rzeczoznawcę. Nierzadko właściciel przedmiotu musi spełnić dodatkowe warunki. Wśród nich można wymienić m.in. konieczność umieszczenia go w sejfie.

Ubezpieczenie zegarka w ramach polisy firmowej

Osoby nabywające nowy drogi zegarek chętnie decydują się również na wykupienie ubezpieczenia podczas dokonywanego zakupu

Istnieje  możliwość ubezpieczenia zegarków w ramach polisy firmowej. Ta opcja dotyczy jedynie tych przedsiębiorców, którzy zajmują się ich sprzedażą. Mogą to być zegarmistrzowie, czy jubilerzy.

Ubezpieczenie zegarka – ile może kosztować?

Koszt ubezpieczenia zegarka zależy przede wszystkim od jego ceny. Będzie on najwyższy w przypadku modelu luksusowego, z najwyższej półki. Zależność ta występuje również w przypadku ubezpieczenia tego przedmiotu w ramach polisy mieszkaniowej. W przypadku tańszych modeli kosztujących kilkaset złotych wartość zegarka przyczyni się do jedynie nieznacznego wzrostu kosztu ubezpieczenia. Ostateczna cena zależy również od takich kwestii, jak kwota potencjalnego odszkodowania, którą będzie mógł otrzymać posiadacz przedmiotu, a także liczby zdarzeń uwzględnionych w danej polisie. Przy wyborze ubezpieczenia zegarka warto dodatkowo zwrócić uwagę na poszczególne oferty prezentowane przez określone towarzystwa ubezpieczeniowe. Może się okazać, że porównywalna oferta będzie korzystniejsza cenowo w jednym z  nich.