Jak ubezpieczyć konie?

Posted on

Właściciel nieruchomości, który posiada konie, może liczyć na możliwość ubezpieczenia się od różnego rodzaju zdarzeń i szkód z nimi związanych. Wszystko, o dziwo, w ramach polisy mieszkaniowej i ubezpieczenia OC w życiu prywatnym. Konie dzisiaj nie są traktowane tylko i wyłącznie jako zwierzęta w życiu gospodarskim, ale również rekreacyjnym. Bardzo wiele osób posiada konia dla przyjemności lub też w ramach prowadzonej agroturystyki zdecydowało się na posiadanie tych pięknych zwierząt. Ubezpieczenie koni – http://www.mgzgama.pl/kategorie/konie-i-jezdziectwo/konie/ w tym przypadku wydaje się być więc bardzo dobrym krokiem, zwłaszcza, że sam zakup zwierzęcia wiąże się z ogromną ilością wydatków. Zanim zdecydujemy się na taką polisę, warto jest sprawdzić, które towarzystwo ubezpieczeniowe posiada w swojej ofercie ochronę koni z polisy mieszkaniowej lub ubezpieczenia domu.

Polisa mieszkaniowa a polisa dla rolnika

Właściciel nieruchomości, który posiada konie, może liczyć na możliwość ubezpieczenia się od różnego rodzaju zdarzeń i szkód z nimi związanych

Ubezpieczenie koni może odbywać się w ramach polisy mieszkaniowej lub rolniczej. Należy jednak pamiętać, że to dwa odrębne produkty. W polisie mieszkaniowej koń może być definiowany jako zwierzę, natomiast w ubezpieczeniu dla rolnika konie zaliczane są-podobnie do maszyn rolniczych, zbóż- do własności ruchomej. Najbardziej powszechne ubezpieczenie koni odbywa się więc w ramach polisy mieszkaniowej, ochrona w ramach OC w życiu prywatnym. To polisa, która występuje jako odrębny produkt, a także rozszerzenie do posiadanego ubezpieczenia mieszkaniowego.

Kiedy przydatne ubezpieczenie konia?

Ubezpieczenie koni w ramach polisy mieszkaniowej sprawdzi się przede wszystkim w sytuacjach kiedy koń dokona uszkodzenia na przedmiocie należącym do osoby trzeciej, na przykład przypadkowo uszkodzi samochód czy elementy posesji. Także w momencie, kiedy koń spowoduje uszczerbek na zdrowiu człowieka, przypadkowej osoby, polisa mieszkaniowa spełni swoje zadanie. W tym przypadku koń jest traktowany tak samo jak inne zwierzęta domowe, czy to pies czy kot.

Ubezpieczenie koni w ramach polisy mieszkaniowej sprawdzi się przede wszystkim w sytuacjach kiedy koń dokona uszkodzenia na przedmiocie należącym do osoby trzeciej, na przykład przypadkowo uszkodzi samochód czy elementy posesjiUbezpieczenie koni w ramach polisy mieszkaniowej sprawdzi się przede wszystkim w sytuacjach kiedy koń dokona uszkodzenia na przedmiocie należącym do osoby trzeciej, na przykład przypadkowo uszkodzi samochód czy elementy posesjiUbezpieczenie koni w ramach polisy mieszkaniowej sprawdzi się przede wszystkim w sytuacjach kiedy koń dokona uszkodzenia na przedmiocie należącym do osoby trzeciej, na przykład przypadkowo uszkodzi samochód czy elementy posesjiUbezpieczenie koni w ramach polisy mieszkaniowej sprawdzi się przede wszystkim w sytuacjach kiedy koń dokona uszkodzenia na przedmiocie należącym do osoby trzeciej, na przykład przypadkowo uszkodzi samochód czy elementy posesjiUbezpieczenie koni w ramach polisy mieszkaniowej sprawdzi się przede wszystkim w sytuacjach kiedy koń dokona uszkodzenia na przedmiocie należącym do osoby trzeciej, na przykład przypadkowo uszkodzi samochód czy elementy posesji

W przypadku kiedy zależy nam na szerszym zakresie ochrony, można zdecydować się na ubezpieczenie koni w indywidualnej polisie dedykowanej. W takim przypadku polisa będzie przydatna w momencie śmierci konia, a także różnego rodzaju komplikacji zdrowotnych – operacji, kosztów leczenia itp. Jeśli więc chcielibyśmy zwierzętom zapewnić kompleksową ochronę, warto jest zdecydować się na ubezpieczenie, które obejmie swoim działaniem nie tylko szkody przez zwierzę wyrządzone, ale także te dotyczące jego codziennego życia i zdrowia, ponieważ mogą mu się przytrafić różnego rodzaju nieprzewidziane zdarzenia.