Czy warto ubezpieczyć zegarek?

Posted on

Zegarek to szczególny dodatek. Przede wszystkim pełni on funkcję praktyczną polegającą na wskazywaniu godziny. Dobry zegarek, renomowanej marki, dodaje jednak także prestiżu osobie, która go nosi. Dla wielu osób zegarek ma także wartość sentymentalną. Dlatego też wiele osób decyduje się na jego ubezpieczenie. Czy warto zdecydować się na takie rozwiązanie?

Jak ubezpieczyć zegarek?

Ubezpieczenia zegarków wyglądają różnie. Zegarek ubezpieczyć można jako mienie ruchome w polisie mieszkaniowej bądź można zegarek objąć osobnym ubezpieczeniem. Jeśli chodzi o to drugie rozwiązanie, to zegarek ubezpieczyć można w momencie jego zakupu. Dobre salony z zegarkami współpracują z towarzystwami ubezpieczeniowymi i mogą zaproponować atrakcyjną ofertę polisy ubezpieczeniowej. Dlaczego zegarek warto ubezpieczyć już podczas jego zakupu? Wynika to z tego, że aby ubezpieczyć zegarek, posiadać należy dokument poświadczający jego wartość. Dlatego najłatwiej i najszybciej jest to zrobić przy zakupie. Kolejny krok to wybór zakresu ubezpieczenia. Tu możliwości jest sporo. Na koniec nie pozostaje już nic innego, jak tylko podpisać umowę ubezpieczenia.

Jaki zakres ubezpieczenia zegarka?

Jak wspomniano, zakres ubezpieczenia zegarka może być różny. Wszystko zależy od konkretnej polisy. Najczęściej zegarek ubezpieczony jest na wypadek jego rabunku w czasie noszenia oraz na wypadek kradzieży w czasie transportu. W przypadku kradzieży zegarka jego właściciel otrzyma odszkodowanie z firmy ubezpieczeniowej. Jest to zatem skuteczna forma ochrony.

Jaki jest koszt ubezpieczenia zegarka?

Koszt polisy ubezpieczeniowej w przypadku zegarka uzależniony jest od różnych czynników. Mowa tu przede wszystkim o jego wartości, zakresie ubezpieczenia, sumie ubezpieczenia oraz o okresie, na jaki umowa jest zawierana. Trzeba sobie jednak jasno powiedzieć, im większa jest wartość zegarka, tym droższa będzie polisa ubezpieczeniowa. Tak jest jednak w każdym przypadku, choćby w przypadku samochodu. Oczywiście podobnie jest w przypadku odszkodowania. Im droższy zegarek, tym na większą kwotę odszkodowania można liczyć.

Ubezpieczenie zegarka – czy warto?


Nie można się łudzić. Dobry, markowy zegarek zawsze będzie celem różnej maści złodziei. Niestety czasem nie jest się w stanie przed taką kradzieżą uchronić. Jeśli dojdzie już do takiej przykrej sytuacji, lepiej jest nie zostać na lodzie. Lepszym rozwiązaniem jest ubezpieczenie zegarka i otrzymanie odszkodowania w przypadku jego kradzieży. Czy zatem warto ubezpieczyć zegarek? Na pewno tak!