Ochrona sentymentu, czy asekuracja gotówki? — Ubezpieczenie biżuterii

Posted on

Ubezpieczenia biżuterii — Jak i po co?

Postawmy się na miejscu osoby, która rozpoczęła dzisiaj pracę w nowej firmie, po podpisaniu umowy ważne jest, aby otrzymała od owej firmy ubezpieczenie, w przypadku potencjalnego wypadku bądź problemów zdrowotnych. Osoba ta kupiła również nowe auto, które po zarejestrowaniu i odpowiednio wniesionych opłatach, poszła je ubezpieczyć, w przypadku kolizji bądź innego nieszczęśliwego zdarzenia, będzie miała pokryte koszty naprawy.

Ubezpieczyć w naszych czasach można niemal wszystko, od wyżej wymienionego samochodu, po nasze własne życia, zwierzęta, sprzęty komputerowe i inne przedmioty, z którymi mamy na co dzień do czynienia. To samo tyczyć będzie się oczywiście ubezpieczenia biżuterii, jako dobra luksusowego, możemy chcieć zabezpieczyć je w obawie przed zniszczeniem, kradzieżą czy najzwyczajniej zgubieniem danego przedmiotu. W tej sprawie, jak i w sprawach ubezpieczeń innych przedmiotów materialnych, może nie chodzić tylko i wyłącznie o gotówkę, a więc o co jeszcze?

Sentyment ponad gotówkę

Osoby, które przekonują się do ubezpieczenia biżuterii, nie muszą robić tego pod jednym pretekstem, jakim jest oczywiście zabezpieczenie pieniędzy kryjących się w pierścionkach, kolczykach, naszyjnikach i innych. Działać może tutaj również coś, co niektórych skłania do ubezpieczeń bardziej, niż sama należność majątkowa za owe przedmioty, chodzi mianowicie o sentyment i przywiązanie emocjonalne.

W dniu, w którym ukończyliśmy trudny kierunek studiów, mogliśmy w prezencie od bliskich nam osób dostać złoty zegarek, na którym zawieszaliśmy od dawna wzrok. Tutaj łączyć będzie się zabezpieczenie przedmiotu wysokiej wartości pieniężnej, jak i sentymentalnej, gdyż jest to prezent od najbliższych. Może trafiła w nasze ręce bransoletka, przekazywana z pokolenia na pokolenie, niewarta wiele, jeżeli patrzymy od strony majątkowej, jednak sentyment oraz emocje w niej zawarte, przekazywane od tak wielu lat, mogą być po prostu bezcenne.

Przed czym dokładnie możemy ubezpieczyć biżuterię?

Ubezpieczenia biżuterii możemy dokonać, biorąc pod uwagę każdy czynnik, który w jakimś stopniu może zagrażać jej wartości, stanowi fizycznemu bądź miejscu, w którym przebywa. Jeżeli mamy w posiadaniu biżuterię wartą większą ilość gotówki, bądź jest dla nas ważna z prywatnych powodów, sentymentu i wspomnień, które się za nią kryją, warto pomyśleć o ubezpieczeniu w razie wypadków, takich jak:

  • Włamanie wraz z kradzieżą
  • Obrabowanie
  • Katastrofy naturalne, takie jak powódź, huragan itp.
  • Wypadki losowe, takie jak pożar w mieszkaniu, zalanie mieszkania itp.

Podsumowując, warto przemyśleć sprawę ubezpieczenia swoich najważniejszych pamiątek, nie zważając czy jest to nowo zakupiony zegarek, czy też łańcuszek przekazywany w rodzinie od pokoleń.