Ubezpieczenie biżuterii

Posted on

Z pewnością biżuteria nie jest jedynie ważna pod kątem wartości pieniężnej, lecz również sentymentalnej. Właśnie z tych dwóch powodów powinniśmy ją ubezpieczyć przed przykładowo kradzieżą. Dzięki ubezpieczeniu będziemy mieli pewne zabezpieczenie  i nie będziemy musieli, aż tak się martwić po stracie naszej biżuterii.

Jak ubezpieczyć biżuterie?

Najprostszym rozwiązaniem jest ubezpieczenie naszej biżuterii w polisie mieszkaniowej. Jednakże nie jest to jedyny sposób nabycia tego zabezpieczenia. Jeżeli w ramach firmy mamy daną biżuterię do analogicznie możemy ją ubezpieczyć, poprze polisę firmową. Jednakże jest to jedynie możliwe, kiedy prowadzimy działalność jubilerską pokroju zakładu jubilerskiego. Na rynku znajdziemy firmy, które specjalizują się w ubezpieczeniu określonych przedmiotów od uszkodzeń czy kradzieży. Niestety nie ma ich wielu i zazwyczaj są bezpośrednio powiązane z miejscem zakupu naszyjnika pierścionka czy bransoletek.

Od czego zależy cena ubezpieczenia biżuterii?

Cena ubezpieczenie przede wszystkim jest uzależniona od oferty, jaką otrzymamy. Zanim dostaniemy określoną ofertę ubezpieczyciel, bierze pod uwagę różne czynniki w tym prawdopodobieństwo kradzieży i proponuje zakres ochrony, który bezpośrednio wpływa na cenę składki. Zanim zdecydujemy się na ubezpieczenie, warto przed tym porównać kilka ofert i wybrać tą najrozsądniejszą. Dzięki temu możemy wiele zaoszczędzić bądź zyskać większy zakres ochrony za tą samą cenę. Ile zapłacimy za ubezpieczenie biżuterii?, jest to zależne od:

  • lokalizacja nieruchomości,
  • zakres ochrony,
  • sposób opłacania składek oraz czas trwania umowy,
  • wartość całego wyposażenia.

Limity ubezpieczenia biżuterii i wyłączanie odpowiedzialności

Jeśli chodzi o limity odpowiedzialności towarzystw ubezpieczeniowych, to można je określić przy pomocy tradycyjnych kwot bądź procentowo. Może zostać limit określony jako wartość do 30% sumy ubezpieczenia biżuterii albo do 20 000 zł. Te limity informują, że kiedy w przypadku większej szkody odszkodowanie nie zostanie wypłacone. Zatem warto wiedzieć, jaki mamy limit, aby mieć świadomość, w jakich sytuacjach otrzymamy wsparcie. Takie ubezpieczenie ochraniają jedynie biżuterię przebywającą w domu. Dlatego ubezpieczyciel nie będzie brał odpowiedzialności za zostawieniem zegarka bądź bransoletki na balkonie albo w klubie. Ochrona nie obejmuje również kradzieży w miejscu publicznym. Kiedy dojdzie do szkody spowodowanej nieumyślne ubezpieczyciel, także nie weźmie wtedy odpowiedzialności.