Ile kosztuje ubezpieczenie zegarka i co obejmuje?

Posted on

Dbanie o swoje mienie i rzeczy dla nas wartościowe jest niezwykle ważne. Ich utrata może sprawiać nie tylko kłopoty natury finansowej, ale przede wszystkim powodować, że nie będziemy już w posiadaniu czegoś, co lubimy i co jest dla nas cenne pod względem osobistym. Obecnie, polisy ubezpieczeniowe pozwalają na ochronę przed praktycznie każdą stratą. Doskonałym przykładem są tutaj ubezpieczenia zegarków. Dla każdego, zwykłego użytkownika takie ubezpieczenie można określić w swojej polisie mieszkaniowej, w ramach mienia ruchomego. Można również zdecydować się na wykupienie ochrony podczas zakupu swoich zegarków. Zakres ochrony, jakim będzie objęty ten przedmiot zależy oczywiście od kilku czynników. Czy warto decydować się na takie dodatkowe zabezpieczenie zegarka?

Jak zabezpieczyć zegarek?

Dbanie o swoje mienie i rzeczy dla nas wartościowe jest niezwykle ważne

Ubezpieczenie zegarków (szczegóły pod adresem: www.mgzgama.pl) może odbywać się na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest objęcie go polisą w ramach swojej polisy mieszkaniowej, tutaj ubezpieczamy zegarki jako ruchome mienie. Drugą metodą jest wykupienie osobnego ubezpieczenia podczas zakupów. Należy pamiętać, że ten sposób jest możliwy do zrealizowania tylko i wyłącznie w momencie kiedy nabywamy nowy zegarek, a nie po tym fakcie. Obecnie, praktycznie każdy sprzedawca luksusowych przedmiotów, takich jak zegarki czy biżuterii, posiada podpisaną umowę z wybranym towarzystwem ubezpieczeniowym, dzięki czemu klient może dokonać zakupu dodatkowej ochrony, która w razie problemów może mu się przydać. Ubezpieczenie zegarka, czy to w ramach polisy mieszkaniowej czy też przy zakupie, wymaga przedstawienia i potwierdzenia deklarowanej wartości sprzętu. Na pewno warto to uwzględnić w swojej polisie domowej, ponieważ statystyki ubezpieczycieli wskazują na to, że poza sprzętem RTV, najczęściej kradzione są pieniądze, biżuteria i właśnie zegarki.

Co obejmuje ubezpieczenie?

Trzeba pamiętać, że ubezpieczenie zegarków może obejmować bardzo różnorodne poziomy ochrony.

Trzeba pamiętać, że ubezpieczenie zegarków może obejmować bardzo różnorodne poziomy ochrony. Dobrze jest więc poznać pełen zakres ubezpieczenia w tym przypadku. Najczęściej jednak polisa zegarka dotyczy ochrony przed kradzieżą z włamaniem, pożarem, zalaniem czy też innymi zdarzeniami o charakterze losowym. Jego uszkodzenie czy też zniszczenie nie może dojść do skutku w sposób umyślny przez użytkownika. Jeśli chodzi o koszt takiej polisy, to ubezpieczenie zegarków zależy przede wszystkim od ich wartości. Jeśli zegarek kosztuje kilkanaście tysięcy złotych, to koszt wykupu takiego ubezpieczenia będzie oczywiście nieco wyższy niż w przypadku sprzętów notowanych na kilkaset złotych.