W jaki sposób można ubezpieczać konie?

Posted on

Konie są zwierzętami bardzo cennymi, zarówno pod względem finansowym, jak i miłości do tych pięknych zwierząt. Obecnie, konie przestały być zwierzętami tylko i wyłącznie o charakterze gospodarczym, a traktuje się je niemal jak zwierzęta domowe, przeznaczone głównie do rekreacji. Ubezpieczenie koni jest więc pojęciem ważnym, którego na pewno nie należy lekceważyć w momencie, kiedy posiadamy już konie lub też dopiero przymierzamy się do ich zakupu. Znalezienie odpowiedniej, dedykowanej polisy nie jest jednak aż tak łatwe, na szczęście z pomocą przychodzi nam ubezpieczenie OC w życiu prywatnym, które stanowi część ubezpieczenia polisy mieszkaniowej.

Czym jest OC w życiu prywatnym

Konie są zwierzętami bardzo cennymi, zarówno pod względem finansowym, jak i miłości do tych pięknych zwierząt

Ubezpieczenie OC większości z nas może kojarzyć się z ubezpieczeniem komunikacyjnym, które wykupujemy dla naszych pojazdów. Tymczasem, taka polisa OC jednak w życiu prywatnym, może być składową ubezpieczenia mieszkaniowego, które bardzo często zawieramy chcąc ochronić nasz dom czy mieszkanie. Jego głównym zadaniem jest ochrona przed wszystkimi szkodami, jakie mają miejsce w życiu prywatnym i to zarówno na terenie nieruchomości, jaki i poza nią. Polisą OC w życiu prywatnym objęte są również zwierzęta, które znajdują się na terenie posesji. Ubezpieczenie koni również się w tym zawiera, jednak musimy upewnić się, czy w polisie, jaką mamy zawartą z ubezpieczycielem wliczane są właśnie konie, ponieważ nie we wszystkich polisach jest to uwzględnione.

Dedykowane polisy dla koni

Na rynku dostępne są również dedykowane produkty ofertowe, które pozwalają na ubezpieczenie koni

Na rynku dostępne są również dedykowane produkty ofertowe, które pozwalają na ubezpieczenie koni. Dobrym przykładem jest tutaj polisa concordia konie. Jest to towarzystwo, które kieruje swoją ofertę do hodowców oraz posiadaczy koni. Co więcej, ochroną jest w stanie objąć także jeźdźców czy całe ośrodki jeździeckie. Jest to specjalnie przygotowana ochrona, która pozwala na ubezpieczenie koni od 7 dnia ich życia, aż do momentu śmierci. Jeśli chodzi o zakresy takiej polisy to obejmuje ona przede wszystkim śmierć lub też uśpienie, które może nastąpić w konsekwencji choroby, kastracji, ciąży czy też zabiegu operacyjnego. Kolejną składową ochrony może być kradzież, rabunek lub też ubój zwierzęcia. Polisa pozwala również mieć swój finansowy udział w kosztach operacji czy leczenia konia, które często pociąga za sobą ogromne środki finansowe. Tego  typu ubezpieczenie może więc zapewnić praktycznie całościową ochronę, o którą warto jest zadbać w momencie posiadania koni lub też z zamiarem ich zakupu. Przy poszukiwaniach konia, warto więc wziąć od razu pod uwagę wykupienie dla niego dedykowanej polisy.